De
Potrivit Primăria Capitalei, este vorba despre aproximativ 3% din imobilele racordate la sistemul centralizat de termoficare.
„Această situaţie este cauzată de faptul că, odată cu răcirea vremii, a început procesul de încărcare a sistemului (operaţiune care nu se putea efectua înainte de perioada de consum), iar punctele termice de la capătul reţelei, adică zonele unde nu mai există CET-uri – Colentina şi Pantelimon – se încarcă mai greu.
În aceste zone, se pot resimţi fluctuaţii, însă subliniem faptul că nu este vorba despre avarii. Echipele RADET sunt în teren 24 de ore din 24 şi până mâine, 23 noiembrie, această situaţie va fi remediată în cel mai scurt timp”, a precizat sursa citată.
Citeşte şi:
Vreme deosebit de rece în București și în toată țara. Când ar putea ninge în Capitală
:quality(80)/https://www.libertatea.ro/wp-content/uploads/feed/images/2019/12/08/7b8556e38e338cc5c7a983b2dc180f8b.jpg)
GSP.RO
Englezii s-au mobilizat pe rețelele sociale și au aflat numele vinovatului. El este omul care a dezgustat toată Anglia!
:quality(80)/https://www.libertatea.ro/wp-content/uploads/feed/images/2019/12/08/acfe45aa51b5b8aa7019ee7689ffa66a.jpg)