Profesoara de romana Corina Vasile, de la balconul careia a cazut liceanul Bogdan Costache, a stat, pentru a doua oara, de vorba cu procurorii. Femeia a scris pe o coala de hartie numele catorva martori ai tragicului eveniment, acestia urmand a fi audiati de anchetatori.


Corina Vasile a fost chemata ieri dimineata la Parchetul Bucuresti pentru a da procurorilor numele vecinilor sai care au coborat in fata blocului la scurt timp dupa ce Bogdan s-a pravalit printre crengile copacilor. Aceste persoane, patru-cinci la numar, mentionate de profesoara, vor fi chemate la audieri. Procurorii vor sa afle daca inainte de incident in garsoniera Corinei s-au auzit tipete sau voci tensionate.

Pana acum, versiunile martorilor care au povestit ce s-a intamplat sunt diferite. Vasile Briusor, care se ocupa de ingrijirea blocului din strada Stefan Stoica, ne-a spus zilele trecute ca in momentul in care Bogdan a cazut de la balconul profesoarei el se afla la etajul sapte. ‘Ajutam pe cineva sa care cateva lucruri in casa. Nu am auzit nici un zgomot inainte’, a spus barbatul. In schimb, o femeie ce s-a recomandat a fi Liliana a precizat ca a vazut cum Bogdan a fost aruncat de doua persoane pe geamul apartamentului de la etajul noua. Procurorii vor discuta zilele urmatoare cu cei doi martori.


Alte mesaje de iubire gasite in telefonul elevului

Anchetatorii au gasit in telefonul mobil al lui Bogdan zeci de mesaje primite si trimise catre iubita lui, profesoara de romana Corina Vasile. Sunt cuvinte de iubire, care demonstreaza inca o data ca cei doi au trait o frumoasa poveste de dragoste, care, din nefericire, s-a terminat intr-un mod tragic.


Vrajita de eseul „Dragoste de profesoara”

Surse apropiate familiei spun ca profesoara de romana a fost impresionata de un eseu pe care Bogdan Costache (foto) l-a scris cu ceva timp in urma. Lucrarea denumita ‘Dragoste de profesoara’ semana cu scenariul unui film de dragoste, iubirea fiind descrisa de tanarul de 18 ani in cele mai mici detalii. Cuvintele asternute pe hartie de elevul indragostit erau adresate insa profesoarei de informatica, cea care, dupa ce s-a aflat de povestea lor de dragoste, a disparut din invatamant. La scurt timp dupa acest episod, Corina  si Bogdan au inceput o relatie amoroasa.


Numai Corina are parola de la calculatorul lui Bogdan

Familia lui Bogdan nu poate intra in calculatorul copilului lor pentru ca parola de acces o stie doar Corina. Si cum femeia nu le mai raspunde acum nici macar la telefon, singura solutie ar fi sa apeleze la un specialist IT. Parintii tanarului de 19 ani o acuza pe profesoara de romana ca a furat un jurnal al fiului lor, in care baiatul isi notase tot ceea ce tinea de relatia lui cu Corina.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.