Timp de 10 ani, susţine RiA Novosti, mai mulţi experţi au căutat, prin grotele de gheaţă din Alaska, locul unde un submarin german ar fi depozitat rămăşiţele umane ale liderului nazist Hitler şi ale iubitei sale, Eva Braun, în 1945. Conform ruşilor, resturile umane s-ar afla într-o grotă de sub lacul Vostok, în Antarctica, bine conservate.

A pozat în pantaloni scurţi şi în ciorăpei de lână, în zăpadă

O fotografie a lui Hitler nemaivăzută până acum a fost dată publicităţii recent într-o carte intitulată “Hitler a fost prietenul meu”, a lui Herman Hoffman, fotograful personal al “Fuhrerului”. Poza, realizată în anii 20, care a făcut înconjurul lumii şi a stârnit remarci amuzante, îl înfăţişează pe odiosul lider nazist în pantalonaşi scurţi şi mulaţi şi cu şosete de lână până la genunchi, sprijinindu- se de un copac, într-un peisaj de iarnă.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.