În străvechiul Bastion al Ţesătorilor de la poalele Tâmpei a fost ieri forfotă mare. Heralzi, domniţe şi cavaleri ce stăpâneau cetatea odinioară au oferit un spectacol fascinant pentru braşovenii, dar şi pentru turiştii care au venit să ia parte la petrecerea medievală.
Cele mai apreciate show-uri au fost concursul de tir cu arcul, duelurile cu sabia sau demonstraţiile periculoase, cel puţin la prima vedere, cu biciul. Vizitatorii au fost răsfăţaţi cu covrigi, mititei, vin fiert şi alte bunătăţi, totul pe un fond ambiental bineînţeles cu muzică medievală.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.