Suparat ca cea pe care o iubeste nu mai vrea sa stie de el, un barbat de 35 de ani, din localitatea bacauana Traian, a gasit o metoda ciudata de protest. Dupa ce femeia l-a dat afara din casa, sambata dimineata, Florin S. si-a batut cu o caramida un cui in frunte.


Timp de doua zile barbatul a umblat cu pironul in cap fara sa-i pese de lume. Ieri dimineata insa, Florin a fost luat de mascatii de la Detasamentul de Politie pentru Interventii Rapide si dus la spital. ‘Diagnosticul stabilit in urma consultului medical este de plaga cranio-cerebrala frontala stanga prin autoagresiune. Cuiul a intrat doi centimetri si in creier. Din pacate, pacientul refuza internarea chiar daca e urgenta chirurgicala. In orice moment poate face un abces si se poate ajunge chiar la deces’, a declarat medicul neurochirurg care s-a ocupat de caz, dr. Sebastian Hriban. De la sectia de urgente, Florin S. a fost dus de politisti la psihiatru, insa nici acesta nu a reusit sa-l convinga pe barbat sa renunte la obiectul din fruntea sa. Acesta e cel de-al saselea cui pe care individul si-l bate in cap.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.