Acest urias somn, alaturi de alti doi “fratiori”, cu o greutate totala de aproape 300 kg, au fost descoperiti de “mascatii” Politiei din Tulcea intr-o Dacia papuc cu numar de Bucuresti. Masina fusese abandonata de sofer, dupa ce politistii l-au urmarit cu autoturismele de serviciu cativa kilometri. Impreuna cu cei trei pesti mari, au mai fost gasite 470 kg scrumbie si 210 kg alte specii.


Politistii tulceni au reusit sa-l identifice pe fugar si au stabilit ca este vorba de acelasi individ care mai fusese prins si saptamana trecuta, in zona Murighiol – Canal Dranov – Lac Razelm. Atunci bucuresteanul avea in Dacie peste o jumatate de tona de peste, fara nici un fel de documente.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.