Formatia din Ghencea a remizat, 1-1, cu Slovan Liberec, in ultimul meci disputat in Cipru.


In ultimul joc de pregatire sustinut ieri in Cipru, Steaua a terminat la egalitate 1-1 (0-1) partida disputata in compania liderei campionatului ceh, Slovan Liberec. Prima repriza a fost cu putine faze de poarta, cehii reusind deschiderea scorului in min. 44, prin Zaporoch, dintr-o lovitura de pedeapsa acordata pentru un fault al lui Radoi la Pospech. Aproape imediat dupa reluarea jocului (50), capitanul echipei bucurestene si-a luat revansa, reusind sa restabileasca egalitatea pe tabela tot dintr-un penalty, obtinut de Nesu. In continuare, “militarii” au fortat victoria, dar Nicolita (61) si D. Goian (63) au ratat din fata portii. 


Antrenorul Cosmin Olaroiu a utilizat urmatoarea formula: Carlos – Ogararu, D. Goian, Ghionea, Nesu – Nicolita, Radoi, Paraschiv, Bostina – N. Dica, V. Iacob. Au mai jucat: E. Baciu, Lovin, Oprita, P. Marin si A. Cristea.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.