Incidentul ar fi avut loc în satul Zăpodia, din comuna băcăuană Traian.

Reprezentanții ISU Bacău au confirmat astăzi că plângerea este făcută împotriva unui angajat al instituției, indică sursa citată.

„Este vorba despre un subofițer din cadrul ISU Bacău. Dosarul a fost preluat de la IPJ Bacău de către Parchetul Militar de pe lângă Tribunalul Militar Iași. Deocamdată vorbim doar despre o plângere. Mai multe nu pot să spun”, a declarat Andrei Grecu, purtător de cuvânt ISU Bacău.

Conform Observator, mama fetiţei l-a surprins sâmbătă pe pompier în timp ce acesta se pregătea să îi batjocorească fiica, însă a sunat la numărul de urgenţă 112 abia a doua zi.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.