Drama prin care trec opt familii din Jilava care au ramas fara acoperis, dupa ce un incendiu le-a mistuit ieri dimineata toata agoniseala, chiar in Saptamana Patimilor, e greu de descris. 


Pompierii s-au luptat in zadar cu flacarile, iar oamenii au asistat neputinciosi cum toata munca lor se transforma in cenusa. Opt case au fost mistuite in mai putin de o ora de flacari. Oamenii  se simt rapusi, acum, cand mai sunt  cinci zile pana la Paste.

Nu le-a ramas nici macar un obiect

Vecinii, milosi, i-au primit in casa pana cand primaria Jilava le va da, provizoriu, un loc in care sa stea. Familia Halceanu a facut un imprumut la banca si a reamenajat casa. ‘Nu pot sa o mai iau de la capat. Suntem distrusi!’, zice barbatul. Nu le-a ramas nici macar un obiect care sa le aminteasca de trecut.
Si in sectorul 2 a avut loc un incendiu care a distrus o casa pe str. Vasile Lascar si l-a ranit pe proprietar.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.