Elena Folea se află în Nepal din data de 12 martie. Cu o zi înainte de cutremur, ea a fost văzută în capitala Kathmandu, iar de atunci nimeni nu mai ştie nimic de ea, informează obiectivbr.ro.
Tânăra a fost înregistrată de o prietenă în baza de date a serviciului online ”Person Finder”, creat de Google, care permite supravieţuitorilor seismului din Nepal şi avalanşei de pe muntele Everest să intre în legătură cu rudele lor.
Peste 2.200 de oameni au murit şi peste 5.400 au fost răniţi în urma cutremurului de 7,9 grade pe scara Richter produs sâmbătă în Nepal, arată cel mai recent bilanţ provizoriu oferit de autorităţi.
Cutremurul cu magnitudinea 7,9, cel mai grav din Nepal din ultimii 81 de ani, a declanşat o avalanşă pe Muntele Everest, care a îngropat parţial tabăra de bază folosită de alpiniştii care urcă pe cel mai înalt vârf din lume, la un an după ce o avalanşă a provocat moartea a 16 ghizi nepalezi.
Foto: Obiectiv Vocea Brăilei


cutremur_1_01.jpgIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 20

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.