Traficul pe DN 1 a început să se îngreuneze cu puţin timp înainte de prânz, în staţiunile de pe Valea Prahovei, spre disperarea conducătorilor auto. Ba mai mult, pe sensul de coborâre dinspre munte s-a format o coloană de maşini care s-a întins pe câţiva kilometri. La Sinaia, autovehiculele au circulat în coloană pe sensul de mers Braşov – Bucureşti, iar viteza de deplasare nu a depăşit 40 de kilometri pe oră.

În judeţul Braşov, circulaţia rutieră a fost deviată, la orele 11.30, către Valea Prahovei, pe DN 1A Săcele – Cheia – Ploieşti, iar celor care au pornit din zona Bran le-a fost recomandat să circule pe DN 73 Braşov – Piteşti, apoi pe A1 Bucureşti – Piteşti. Tot ieri, CFR Călători a sărit în ajutorul turiştilor şi a suplimentat trenurile cu un accelerat pe ruta Braşov-Bucureşti Nord.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.