Circulaţia rutieră pe drumul naţional 1 se desfăşoară cu dificultate pe sensul de mers Bucureşti Braşov de la kilometrul 128, la intrarea în localitatea Poiana Ţapului, până în staţiunea Buşteni în zona Valea Albă, au declarat, joi, reprezentanţii Dispeceratului de Monitorizare a traficului rutier Sinaia.

Pe acest tronson de drum s-au format coloane de maşini care circulă bară la bară, viteza de deplasare nedepăşind 30 de kilometri pe oră.

Conform sursei citate, şi pe sensul de mers Braşov – Bucureşti circulaţia rutieră este îngreunată din staţiunea Azuga, la ieşirea din zona pârtiei şi până în Buşteni, la intrarea către pârtiei Kalinderu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.