La sosirea echipajelor de intervenţie, victimele, conştiente, prezentau multiple traumatisme.

Doi bărbaţi, în vârstă de 32 şi, respectiv, 49 de ani, pasageri în autoturismul răsturnat, au fost preluaţi de personalul medical prezent la locul accidentului şi transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă Alexandria.

Accidentul s-a produs în timp ce un bărbat în vârstă de 40 de ani, din localitatea Vităneşti, aflat la volanul unui autoturism, nu a adaptat viteza la condiţiile de drum, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi s-a răsturnat în afara părţii carosabile, potrivit Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Teleorman, citat de Exploziv News.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Poliţiştii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Un autoturism s-a răsturnat pe DE 70, în județul Teleorman. Două persoane au fost transportate la spital, cu multiple traumatisme

FOTO: explozivnews24.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații