Băiatul, care locuia împreună cu mătuşile sale, devenise din ce în ce mai abătut în ultima vreme din cauza dorului pentru părinţii lui, plecaţi la muncă în Germania.  Sâmbătă, adolescentul de 17 ani a decis să-şi ia viaţa. A profitat de faptul ca era singur acasă, a improvizat un ştreang şi s-a spânzurat. Cei care au făcut macabra descoperire au fost chiar rudele copilului, care, îngroziţi, au sunat la 112.

„Ne-am deplasat la faţa locului pentru un pacient aflat în stop cardio-respirator. Din păcate, nu s-a mai putut face nimic pentru reanimarea acestuia, fiind declarat decesul, care cel mai probabil a survenit în urma unei asfixii mecanice. Acest lucru va fi însă stabilit cu exactitate de către medicii legişti”, a precizat un medic din cadrul Serviciului Judeţean de Ambulanţă, potrivit monitorulbt.ro.

Citește și

CAMERA ASCUNSĂ / Slujbă amenințătoare în zi de referendum: Mânios că nu s-au dus la vot, preotul din Voluntari le spune oamenilor că vor arde ca grecii şi că homosexualii vor abuza sexual copiii!

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.