Banul la ban trage şi păduchele la păduche! Spune un vechi proverb, care se aplică fără doar şi poate şi în cazul unui multimilionar din Marea Britanie care a câştigat un milion de dolari pe viaţă la Loterie.0-103098-unmiliondedolari.jpg

În vârstă de 33 de ani, Keenan Altunis este director  executiv la Banca Unicredit. Luna trecută în timp ce se afla într-o deplasare la New York, a rugat-o pe mama lui să cumpere trei bilete de răzuit la un joc de noroc.

„S-a dovedit a fi cel mai bun rezultat al unei investiţii de până acum. Dacă îmi va schimba viaţa din punct de vedere material ? Nu, sunt o persoană foarte norocoasă”, a spus acesta, care se află acum împreună cu familia într-o vacanţă în Caraibe, pe care a plănuit-o înainte de a câştiga.

 

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.