Poliţiştii au intervenit după ce au fost sesizaţi cu privire la o tentativă de sinucidere, comisă în incinta unui liceu din Miercurea Ciuc, transmite IPJ Harghita.

Când polițiștii au ajuns la fața locului, au constatat că elevul murise. Adolescentul de 17 ani locuia în internat, scrie Mediafax.

„Când a ajuns acolo, ambulanţa cu medic a constatat că e adevărat că e vorba de o sinucidere, era o plagă înţepată, hemitorace stâng, la nivelul inimii. În sala de meditaţii, era căzut pe spate. Rigiditatea cadaverică era instalată, înseamnă că de câteva ore s-a produs tragedia. Medicul nu a putut decât să constate decesul”, a declarat şeful Serviciului de Ambulanţă Harghita, informează Agerpres.

Elevul s-ar fi înjunghiat cu un cuțit în zona pieptului. Polițiștii continuă cercetările în acest caz.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații