Potrivit Serviciului de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Vaslui, militarul şi-a tăiat artera de la una dintre mâini, ceea ce a făcut ca acesta să piardă foarte mult sânge până când a fost găsit de către colegii săi din unitatea din Huşi. Sperând că l-ar mai putea salva, colegii militarului au sunat la numărul de urgenţă 112 şi au solicitat intervenţia unei ambulanţe.
„În momentul în care echipajul medical a ajuns la unitatea militară, bărbatul de 39 de ani era deja decedat de aproximativ o oră”, a declarat, joi, medicul Mohamad Awad, din cadrul SAJ Vaslui, scrie Mediafax.
Potrivit acestuia, militarul care s-a sinucis a lăsat şi un bilet de adio în care îşi justifică gestul. Cercetările în acest caz vor fi desfăşurate de Parchetul Militar Iaşi.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.