Seismul a avut o magnitudine de 2,4 grade pe scara Richter și a avut loc la o adâncime de 107 kilometri. Cutremurul s-a produs la ora 6.11.

Potrivit INFP, cutremurul s-a produs în apropierea oraşelor Nehoiu (23km), Mizil (44km), Buzău (45km), Urlaţi (54km) şi Covasna (55km).

Cutremurul din 28 octombrie a fost mult mai puternic

Cutremurul din această dimineață nici nu se compară cu cel din 28 octombrie, care a avut 5,8 grade pe scara Richter. Acela a fost fost cel mai puternic seism din acest an și a durat 20 de secunde. S-a consemnat la ora 3.38 dimineața.


Ce face poliţista din Argeş al cărei soţ şi-a împuşcat copilul şi apoi s-a sinucis

Cum s-a îmbrăcat Adelina Pestrițu la petrecerea de botez a fiicei sale. Ultra sexy într-o rochie transparentă

Schimbare importantă la Loteria Română! Jucătorii n-au știut cum să reacționeze când și-au achiziționat bilete pentru tragerea de duminică

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.