Seismologii arată că mișcarea telurică s-a produs în județul Vrancea, la ora 03:00, având epicentrul la o adâncime de 133 de kilometri, scrie Mediafax.

Orașele aflate cel mai aproape de epicentru sunt următoarele: Odobeşti (41 km), Panciu (47 km), Oneşti (51 km), Râmnicu Sărat (53 km), Nehoiu (54 km).

Cel mai mare seism resimțit în România în 2019 s-a produs în județul Buzău, pe 9 ianuarie, având magnitudinea de 4,2 grade.

Un nou cutremur s-a produs în județul Vrancea. Ce magnitudine a avut


CITEȘTE ȘI: VIDEO&FOTO/ Muzeul Iluziilor din Timișoara, locul în care poți să levitezi sau să testezi patul de cuie


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.