Bărbatul în vârstă de 46 de ani a ajuns pe 1 noiembrie la spitalul din Sulmona, în Abruzzo, acuzând insuficiență respiratorie și febră mare.

Pentru că simptomele lui îl făceau suspect de COVID, acesta a fost plasat în interiorul unei ambulanțe, în afara triajului, pentru a fi testat.

Primul test a ieșit negativ, însă medicii au vrut și confirmarea unui al doilea test.

Românului i s-a făcut rău însă și a fost transportat de urgență în secția de Terapie Intensivă a spitalului în față căruia aștepta. Bărbatul a decedat apoi, în urma unui stop cardiac.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.