În urma mobilizării, zece pompieri cu două bărci cu sonar şi echipaje de scafandri de la Inspectoratele pentru Situaţii de Urgenţă din județele Olt și Dâmbovița au acționat pentru căutarea tânărului în apele barajului Râureni.

De asemenea, la fața locului a fost prezentă și o ambulanță SMURD, pentru preluarea tânărului, în cazul în care acesta ar fi fost găsit, iar reprezentanţii Hidroelectrica au fost anunțați să verifice grătarele de scurgere de la baraj, autorităţile cerând companiei să anunţe dacă se fac deversări în această perioadă.  

După câteva ore de căutări, bărbatul a fost descoperit viu și nevătămat de polițiști în fața blocului din Râmnicu Vâlcea în care locuiește.

„Scafandrii sosiți la locul intervenției întrerup misiunea de căutare a persoanei, deoarece Poliția a anunțat că persoana a fost găsită în fața blocului. Echipajele se vor retrage la baze”, a transmis ISU Vâlcea.

FOTO: ISU Vâlcea

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

Mazavalt 09.06.2023, 16:13

Si cine plateste pentru eroare?

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.