Trenul care circula pe ruta Timișoara-București Nord a rămas blocat pe un pod, la doar 15 minute distanță de Drobeta-Turnu Severin.

„Inițial ni s-a spus că va veni o locomotivă din Severin și acum se aude că va veni una din Craiova. Nu se știe când vine și nu putem coborî pentru că suntem pe un pod”, a scris un călător din tren pe o rețea de socializare.

Reprezentanții CFR au trimis aseară un comunicat în care anunțau că trenul staționa în gara Drobeta-Turnu Severin, din cauza „unei defecțiuni tehnice repetate la locomotivă”. Ulterior, în jurul orei 21.30, reprezentanții CFR au anunțat că „trenul IR 1798 și-a reluat circulația, cu întârziere, în condiții de siguranță”.


Citește și: EXCLUSIV| Apartamentul lui Gică Petrescu, scos la vânzare. Ce s-a întâmplat cu datoria de 14.000 de euro de la întreținere


Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.