”Ştiţi foarte bine, avem decizia Agenţiei Naţionale pentru Integritate. De asemenea, am anunţat public încă din noiembrie că operez în weekend.

Nu a fost un secret că operez în singurul centru de boli cardiovasculare din regiune. Am o datorie faţă de pacienţi şi faţă de echipa noastră.

Nu înţeleg de ce a devenit news acest no news, care a fost anunţat din noiembrie. Probabil în contexul ordonanţei din Sănătate.

Noi, în momentul în care începem să reformăm sistemul în interesul pacienţilor, deranjăm interese şi apar tot felul de ştiri. Nu există niciun fel de conflict”, a declarat Costache.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.