Îregistrarea a fost postată pe pagina de Facebook Info Trafic Romania. Conform Brigăzii Rutiere, vatmanul tramvaiului 7, care circula dinspre Șoseaua Olteniței către Șoseaua Giurgiului, nu a schimbat macazul, astfel că s-a ciocnit cu tramvaiul 11 care circula regulamentar.

În urma accidentului, șapte persoane au fost rănite, toate fiind transportate la Spitalele Bagdasar, Universitar și Sf. Ioan din Capitală.

La fața locului au fost trimise patru autospeciale SMURD și una pentru victime multiple. Vatmanii au fost testați cu aparatul alcooltest, iar rezultatul este 0, a precizat poliția.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.