Symba, artista unguroaica care picteaza dezbracata, s-a tinut de cuvant: i-a facut un portret lui Traian Basescu. Lucrarea e deja gata, iar Symba marturiseste ca e una dintre cele mai bune opere realizate vreodata de ea.


Symba, artista care realizeaza opere de arta in costumul Evei, are 28 de ani si traieste in Italia. A inceput sa picteze dezbracata acum doi ani, dar ne-a marturisit ca este pasionata de pictura si sculptura de la varsta de 6 ani. Symba a pictat cateva personaje importante din showbizul international si a terminat zilele trecute si pictura care-l infatiseaza pe presedintele Romaniei, Traian Basescu. ‘Il gasesc un barbat foarte interesant pe Basescu. Emana putere si are niste trasaturi care pot fi usor redate grafic. Exact asta am facut si eu. I-am facut un portret in stilul meu caracteristic. Asa il vad eu pe Traian Basescu, un om cu suflet mare si foarte patriot’, ne-a marturisit celebra pictorita, care l-a pictat pe Basescu pe un fundal cu steagul Romaniei.

‘Cred ca tabloul care-l infatiseaza pe Basescu, pe care l-am realizat in Italia, e una dintre cele mai bune opere ale mele. Este unic pentru ca si personajul este unic’, a mai adaugat Symba.

Artista spera ca va avea ocazia sa-i daruiasca personal lui Basescu opera. ‘Saptamana viitoare voi veni in Romania sa va arat cum stiu sa pictez. Vreau sa-l cunosc pe presedintele vostru, mi se pare un om fascinant. Basescu, vin sa-ti dau tabloul!’, ne-a mai spus Symba.


Cine e Symba?


Symba a terminat scoala de arta, iar acum face striptease si picteaza in acelasi timp. ‘Aceste doua lucruri, luate impreuna, sunt unice si nasc o performanta particulara’, a povestit Symba pentru Libertatea. Artista are 28 de ani si e vedeta marilor targuri erotice din Europa.




Symba se apuca de portret…





… adauga putina culoare…





… si gata opera


L-a vazut la televizor


Symba l-a vazut pentru prima oara pe Traian Basescu la televizor si chipul lui i-a ramas intiparit in minte. Cand a aflat ca va veni in Romania, primul ei gand a fost sa-i realizeze un portret si sa i-l ofere.


Frumoasele de la Targul Eros Show 2008 prezinta rubrica Vremea in Libertatea

Symba va fi prezenta in Romania intre 7 si 11 mai, cand va avea loc cea de-a cincea editie a Eros Show, singurul targ erotic de la noi. De altfel, Libertatea va prezinta in cadrul rubricii Vremea, incepand de azi, cele mai sexy vedete care vor fi prezente la Bucuresti, la evenimentul care va avea loc la Sala Polivalenta. ‘Profesoara’ de meteorologie e, azi, superba unguroaica Mya Diamond.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.