„Am devenit acum 5 luni lacto-vegetariană şi mă simt excelent! Totul a pornit de la vacanţa în Grecia din acest an când am mâncat numai bunătăţi mediteraneene pe bază de legume, fructe şi peşte. A fost prima oară în viaţa mea când am mâncat pe săturate 3 mese pe zi şi am slăbit, iar asta m-a motivat cu atât mai mult să continui acest stil de alimentaţie şi la întoarcerea în România”, a mărtusit prezentatoarea emisiunii „Top Chef” de la Antena 1.

Alegerea ei a fost bazată şi pe faptul că, o dată cu acest stil de viaţă, a renunţat să-şi mai facă probleme din cauza greutăţii, care i-a dat mari dureri de cap, al un moment dat.

„Devenind lacto-vegetariană, cred că nu mai e nevoie să ţin cure de slăbire dar am avut momente în care a trebuit să le folosesc. Am avut o singură dată probleme de greutate, când la 20 de ani m-am îngrăşat brusc aproximativ 13 kg fără să îmi dau seama că pusesem atât de mult într-un timp atât de scurt (1 lună şi jumătate). Din momentul în care am conştientizat problema, am reuşit să le dau jos într-o lună, dar folosind o cură drastică pe care nu aş recomanda-o”, a mai spus Alina pentru protvmagazin.ro.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.