El a câștigat meciul decisiv cu Cosmin pe domeniul „Orașe din lume” și a plecat acasă cu 50.000 de lei. Seara a fost deschisă cu duelul de pomină pe domeniul „În casă”. Andreea, actriță de profesie, posesoarea celui mai mare teritoriu și a două premii de etapă a câte 5.000 de lei fiecare, l-a provocat la duel pe Andrei, consultant fiscal. Au mers aproape umăr la umăr până când, la final, „Consola” și „Spatula” au trimis-o acasă pe frumoasa concurentă. Apoi răsturnările de situație s-au ținut lanț, iar prudența și așteptarea au constituit strategia preferată a concurenților rămaşi pe celebra podea.

duelul final_Francisc_Cosmin_The FloorIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 4

Finala greilor s-a jucat între Cosmin, profesorul de chimie, și Francisc, funcționarul public. Cosmin, având teritoriul cel mai mare, a avut posibilitatea să aleagă domeniul recent însușit – „Orașe din lume”.

„Sunteți fabuloși amândoi, fantastici, minți luminate, minți strălucite, ați trecut prin dueluri, ați reușit! E ultimul hop! (…) Jucăm cu 50.000 de lei pe masă. Francisc sau Cosmin? Finala!”, a anunțat încurajator prezentatorul Dan Negru.

Duelul decisiv a presupus recunoașterea unor orașe, pe baza a patru indicii relevante. Au urmat cele mai palpitante secunde din viețile celor doi concurenți. În vreme ce Francisc și-a gestionat mai bine starea de spirit, emoțiile și-au spus cuvântul în cazul lui Cosmin. Tânărul profesor a pornit din start cu o greșeală care l-a costat timp suplimentar. Ulterior a intrat în ritmul quizului. De la secunda 19 însă, Cosmin și-a pierdut concentrarea și a scăpat indiciile printre degete, ceea ce i-a dat un avantaj adversarului său.

„Avem un câștigător! 50.000, Francisc! Ce finală!”, anunță amfitrionul Dan Negru. După o bătălie de zile mari, Francisc a câștigat marele premiu de 50.000 de lei. „Mare este Dumnezeu!”, a exclamat acesta victorios.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.