Cuza, de la „Asia Expres” este membru al trupei Noaptea Târziu, care s-a făcut remarcată prin parodiile muzicale care au fost în topuri pe YouTube, canalul lor având peste 1,8 milioane de abonați.

Cine este Cuza de la „Asia Express” sezonul 4. „Sunt convins că îmi va fi greu”

Cuza, pe numele lui adevărat Iulian Adrian Popescu, a mai participat și la „Te cunosc de undeva”, în trecut.

Tânărul este din Târgu Jiu și are 29 de ani. De asemenea, acesta a fost student la Facultatea de Medicină.

Totuși, cum a ajuns Cuza, de la a studia medicina la a pune bazele proiectului Noaptea Târziu? Totul a început la o cafea, în anul 2014. În acel moment, Cuza, Emi și Cucu au început să vorbească despre cum pot să facă bani din mediul online.

„Abia aștept să trăiesc experiența”

Cei trei erau pasionați de cuvinte, dar aveau și un simț al umorului dezvoltat, așa că au pornit de la acest punct.

„Plecarea în Asia Express deja mi-a stârnit emoţii pe care nu credeam că sunt capabil să le simt sau că le am. Abia aştept să trăiesc experienţa asta pe pielea mea; sunt convins că îmi va fi greu, dar îmi voi crea nişte amintiri pentru o viaţă.

Am decis să mergem în Asia ca să îmi testez prietenia cu Emi. Dacă ne înţelegem şi acolo, o să îl cer de prietenul meu cel mai bun!! Sper să stăm cât mai mult în concurs”, a declarat Cuza, despre plecarea la Asia Express.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.