Actorul Emil Hossu a stat internat cu fractură la genunchi, după ce a fost lovit de o maşină pe trecerea de pietoni. ” Mă simt mai bine. Dar am noroc cu proteza… Şi încă două săptămâni cred că voi mai sta cu ea. Sunt acasă, am început exerciţiile de recuperare pe care mi le-a dat medicul cu un aparat special, însă urmez şi exerciţiile pe care mi le-a dat o bună prieteneă, kinetoterapeut. Pe 20 martie merg din nou la control, să vadă medicul în ce stadiu sunt. Pe 3 martie a fost o lună de la accident, iar azi se face o lună de când am făcut operaţia la picior. Am avut de tras… Încerc să-mi păstrez moralul. Peste o lună revin pe scenă”, ne-a declarat actorul nostru.

Vezi pe Libertatea subiectele la română la Evaluarea Națională 2026!

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.