„Vreau ca România să devină cunoscută în afară drept ţară latină. Ne dorim să reuşim să facem asta. Lumea mă întreabă mereu: De ce stai tu acolo, în Balcani? Eu le spun că trebuie să se mai documenteze şi să înţeleagă că suntem o ţară latină”, a declarat Inna, la „Sinteza zilei”, de la Antena 3.
De altfel, Inna a lăsat de multe ori să se vadă că ţine foarte mult la ţara natală, deşi are fani în toate colţurile lumii. Invitată acum ceva timp într-un show televizat din Franţa, cântăreaţa a părăsit platoul după ce realizatorii au început să facă glume despre români. „Prezentatorii au început să facă glume nepotrivite legate de români şi de România”, a povestit Inna, la PRO TV Internaţional.
Emisiunea respectivă era înregistrată şi nu a mai fost difuzată, a adăugat solista. „După două săptămâni, persoana respectivă de la emisiune a zburat special în România, mi-a adus un buchet de flori, mi-a cerut scuze şi m-a invitat din nou în platou”, a declarat Inna. Cântăreaţa nu a precizat dacă a onorat invitaţia prezentatorului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.