“Toți profesorii pleacă la Bucuresti, nimeni nu mai vrea să predea aici. Am scris la Minister, am fost la Inspectorate, nu sunt soluții. De parcă aici n-ar fi copii de valoare”, își începe Stela Popescu monologul, după care începe să prezinte problemele rușinoase, cât se poate de prezente și în realitate, ale învățământului românesc.

Monologul Stelei Popescu din Las Fierbinți a creat isterie în mediul virtual.

“Nicăieri în Europa nu mai există așa ceva: să încălzești clasele cu lemne. Lucrurile din țară asta au luat-o pe un drum greșit”, continuă Stela Popescu.

Concluzia este una cât se poate de tristă: “La noi încă e bine (referindu-se la Școala din Las Fierbinți – n.r.), în alte locuri e și mai rău”. Marea actriță Stela Popescu a încetat din viață, la vârsta de 81 de ani. Artista a fost găsită moartă în holul casei în care locuia în Capitală.

https://youtu.be/hvM0bB7wzvU


CITEȘTE ȘI… VIDEO EXCLUSIV/ A murit Stela Popescu. La 5 ani a păcălit moartea, la 81 n-a mai avut nicio scăpare


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.