Ana Maria Popescu, Simona Gherman, Simona Pop ;i Loredana Dinu, campioane olimpice în Brazilia, au plecat ieri din Rio și vor sosi azi, la mijlocul zilei, la București.

Cea mai bună veste în ultimele 12 zile…PLECĂM ACASĂĂĂ!!! Pentru asta merită să ne bucurăm și în reluare”, a scris Ana Maria Popescu pe Facebook.

Alături de spadasine revin în țară și ceilalți scrimeri care au reprezentat România la JO, dar și canotoarele din barca de 8 plus 1 medaliate cu bronz. În cursa de Paris care va sosi la 14.15 pe Aeroportul Henri Coandă se vor mai afla reprezentanții de la gimnastică artistică, înot, judo masculin, box și atletism.

Revenirea tricolorilor nu va fi una fastuoasă. Nu se va trece prin Salonul Oficial al aeroportului, precum în alte dăți. Prin alte părți, întoarcea campionilor de la Rio de Janeiro a fost una plină de entuziasm.

Citește și:

Jocurile Olimpice. Ce nebunie, ce isterie! Monica Puig, primită ca o regină în Puerto Rico / FOTO & VIDEO

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.