Lucescu nu s-a putut opune victoriei lui Metallist Harkov, 1-0, „bomba” detonata chiar la Donetk! La „mineri”, rapusi de golul lui Dzhakobia din minutul 69, Stoican a fost titular, iar Rat si Barcauan rezerve. Dupa esecul lui sahtior, Dinamo Kiev (2-0 cu Borisfen) s-a apropiat la doua puncte de trupa lui Lucescu.
Elvetia. 16, 62, 79 si 83 sunt minutele in care Ilie a inscris pentru FC ZUrich in poarta celor de la Herisau. S-a terminat 7-2 si Ilie, titular 90 de minute, si-a mai trecut in cont o pasa de gol. Alaturi de „Cobra”, Filipescu si Tararache au fost si ei integralisti.
Germania. Marius Baciu si-a trecut numele pe tabela in dreptul celui de-al doilea gol al confruntarii Oberhausen – Dinamo Dresda 2-0. De la oaspeti a fost eliminat Levente Csik II, in minutul 54. Tot in esalonul secund german, Trier – RW Erfurt 2-0, cu Catalin Racanel declarat MVP-ul meciului, gol si pasa de gol.
Belgia. Intrat in vizorul selectionerului dupa cele intamplate cu Mutu, Marius Mitu a confirmat asteptarile, punctand in victoria cu 3-2 a celor de la Lierse pe terenul lui Ostende.
Olanda. Ajax Amsterdam, cu Bogdan Lo-bont titular, a fost invinsa in deplasare cu 2-0 de liderul PSV Eindhoven. Lobont a fost inlocuit in minutul 56 cu Vonk, la scorul de 2-0, din cauza unei accidentari la genunchiul stang, in timp ce Mitea a fost introdus pe teren in ultima jumatate de ora.

„Să o întrebe pe soția dânsului cine sunt”. Dan Șucu, înțepat de un important om de afaceri din România
GSP.RO
MEGA-BOMBĂ! Irina Tănase are IUBIT NOU și bogat! L-a înlocuit pe Liviu Dragnea cu „Regele medicamentelor”
Presupusul criminal al Beatei Molnar, încătușat la Oradea. Iubitul tinerei ucise și abandonate pe câmp se ascundea într-un vagon dezafectat
Horoscop 27 mai 2022. Taurii simt o presiune neobișnuit de mare din partea unor apropiați ca să cedeze într-o chestiune
Beata Molnar, tânăra găsită moartă pe un câmp din Bihor, a avut o moarte violentă
Răzbunarea oligarhului pedepsit de Putin. A dezvăluit următoarele 3 ţări europene atacate de Rusia: "Societatea rusă se pregăteşte"