VIDEO, „>AICI

Minutul 90: Final de meci. Steaua n-a jucat nimic.

Minutul 89: Prima ocazie pentru Steaua: Jakolis a luat pe lângă poartă.

Minutul 70: A ieșit Onțel, a intrat M. Mihai.

Minutul  59: GOL Qarabaq. A marcat Muarem, simplu, pe lângă portarul stelist, cu un șut din careu.

Minutul 46: A început repriza secundă: Steaua a operat numeroase schimbări. Echipa lui Reghe joacă în formula: Stăncioiu – G. Simion, Tudorie Moke, L. Filip – Muniru, V. Achim – Jakolis, Boldrin Man – Onțel.

Minutul 45: După încă două ocazii ale azerilor, s-a fluierat finalul reprizei. La Steaua s-a observat aceeași lipsă acută de idei în ofensivă. A fost o singură semi-ocazie a lui Alibec. În rest, același joc dezlânat, în care realizarea maximă este pasa lungă și fără adresă.

Minutul 39: Dino a ridiculizat apărarea Stelei, dar Niță a respins. Mare ocazie pentru azeri!

Minutul 26: Gol Qarabaq: atacantul Dino a reluat cu capul, din mijlocul careului, la o lovitură liberă! Apărarea Stelei a dormit!

Minutul 20: Azerii au avut o mare ocazie prin atacantul Dino, care a reluat cu capul, dar n-a prins plasa, după ce un coleg l-a ridiculizat pe Toșca, jucător care este folosit ca fundaș stânga, în timp ce Momcilovici este al doilea stoper.

Investigație. Lacunele din declarația de interese a unui secretar de stat: firma soției primește bani de la fondul de stat unde el este membru în consiliul de administrație
Recomandări

UPDATE 16.30: Meciul a început.

UPDATE: Vicecampioana României va începe meciul cu următyoarea echipă:

STEAUA: Fl. Niță – G. Enache, Tamaș, Toșca, Momcilovici – Pintilii (cpt), Ov. Popescu – Adi Popa, Mihalcea, De Amorim – Alibec
Rezerve: Stăncioiu – G. Simion, L. Filip, Tudorie, Sulley Muniru, Jakolis, V. Achim, Moke, Onțel, Boldrin, Mario Mihai, Man

Poiană, Florin Tanase și Harlem-Eddy Gnohere nu au fost incluși în lot.

……..

Steaua dispută miercuri, la Belek, un amical cu formația azeră Qarabag Agdam. Partida va începe la 16:30, ora României, și nu va fi transmisă de nici un post de televiziune din țară.

Acesta este singurul meci de verificare programat de Laurențiu Reghecampf în primul stagiu de pregătire din Turcia.

Steliștii urmează să revină în București mâine, urmând ca pe 22 ianuarie să se întoarcă în Turcia,

Lotul echipei FC Steaua:
PORTARI – Florin Niță, Eduard Stăncioiu, Ionuț Poiană

FUNDASI – Gabriel Enache, Gabriel Tamaș, Alin Toșca, Wilfried Moke, Marko Momcilovic, Gabriel Simion
MIJLOCASI – Adrian Popa, Antonio Jakolis, Ovidiu Popescu, Mihai Pintilii, Muniru Sulley, Vlad Achim, Lucian Filip, William De Amorim, Fernando Boldrin, Vlad Mihalcea, Mario Mihai
ATACANTI – Denis Alibec, Florin Tănase, Gnohere, Dennis Man, Alexandru Tudorie, Cristian Onțel

Amical Steaua – Qarabag, singurul din primul stagiu. Cinci teste în al doilea cantonament.

În al doilea cantonement, stelștii au programate 5 partide de verificare, după cum urmează.

Putin spune că Rusia nu va ataca NATO, dar va doborî avioanele F-16 date Ucrainei: Dacă sunt utilizate din țări terțe, devin ținte legitime