Pentru ciucani a fost primul succes obținut în timpul regulamentar în acest sezon al competiției, după o victorie în prelungiri și două la loviturile de departajare.
Ei au condus cu 3-0, însă au fost egalați în minutul 49! Sjolund și Curilla, cu un gol în superioritate, au adus victoria.

Daniel Trancă (03:01, assist Sjolund, gol în inferioritate numerică!), Michal Satek (04:40/ Bors, 55:49/ Spady, Curilla, Power Play), Marek Curilla (15:56/ Spady, Sjolund, PP) și Niklas Sjolund (49:57/ Trancă, Farkas) au marcat golurile gazdelor, în timp ce pentru oaspeți au înscris Valeri Sadîkov (25:02/ Hari, 30:36/ Koskov, ambele PP) și Zoltan Csiki (48:55, PP).

În clasament, pe primul loc se află Dab.Docler, cu 32 puncte (13 jocuri), urmată de HC Nové Zámky, 30 p (15 j), Miskolci Jegesmedvék, 27 p (14 j), ASC Corona Brașov, 24 p (13 j), Debreceni HK, 17 p (14 j), UTE, 15 p (14 j), Ferencvárosi TC, 13 p (15 j), HSC Miercurea Ciuc, 10 p (14 j).

La 31 de ani de la Revoluție, un fost șef militar rupe tăcerea. Șocant ce s-a întâmplat cu cadavrele soților Ceaușescu. Unde au fost aruncate
ȘOC total! În ce hal a ajuns Irinel Columbeanu. Oamenii de pe stradă au rămas fără cuvinte
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 24 septembrie 2020. Berbecii au parte de probleme destul de ciudate în relațiile de parteneriat
Un cuplu celebru, găsit fără suflare în propria casă! Ce a descoperit poliţia la faţa locului