Gigi Becali s-a poziționat mereu împotriva muzicii promovate de Bamboo, un club de fițe frecventat de fotbaliștii cu bani. Patronul FCSB îi considera ”sataniști” pe cei care mergeau acolo.

Asta deși Cristi Tănase, fost jucător la Steaua, mergea frecvent în clubul care promovează o muzică agresivă.

Ba chiar, la un moment dat, Becali a spus că vrea să pună muzică bisericească în Bamboo! Asta deși unul dintre nepoții lui, Lucian, apărea ca fiind acționar acolo!

Și vărul lui Gigi, Ioan Becali, s-a certat cu proprietarii clubului, italianul Joshua Castellano și cei din familia acestuia. Foastul impresar s-a devlănțuit la OTV (post desființat între timp):

”A doua zi, iese omul (n.r. – Castellano) în «Libertatea», că Giovani era beat și drogat. Ia să vedem noi, mă, dacă ți-a dat aprobarea să faci 40 de metri de ponton. Să lămurim această situația cu familia asta de mafioți”.

”Cine sunt șătia? Niște italieni, izgoniți de familia lor. Unul e pederast, altul că nu știa nimic de mama lui!”, a mai acuzat fostul impresar.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.