Violențele n-au dispărut de pe terenurile de fotbal din România nici înainte de Paște. În Dâmbovița, județul „campion” la fotbalul ca „sport de contact”, s-a pus de o nouă bătaie ca-n filme înainte de Paște.

Jocul AS Viitorul Ocnița – AS Voința Tătărani, din Seria Nord a Ligii a 5-a din Dâmbovița, s-a terminat înainte de termen din pricina faptului că nimeni nu mai era interesat de „fotbal”, toată lumea concentrându-se pe box, judo, karate și alte sporturi de contact, în funcție de „priceperea” fiecăruia.

Bătaie ca-n filme la un meci din România, chiar înainte de Paște. Cu primarul la „atac”

Detalii de la incidente au fost oferite de un martor ocular celor de la sportimpact.ro

„Era pe la jumătatea reprizei a doua, la scorul de 3-1 pentru Ocniţa, când portarul echipei gazdă a fost eliminat. Supărat, omul le-a zis de dulce adversarilor chiar în postul Paştelui, cu direcţie către primarul de la Tătărani, Costică Pătru. Şi a ieşit o bătaie ca la turci, cum rar ţi-e dat să vezi.

Pumni, picioare, flegme, tot tacâmul. Asta ca primă repriză. Apoi a început şi a doua, cu sprinturi, blocaje, tăvăleală, l-au snopit în bătaie pe tigrul de la Ocniţa. În răscoală dădea cine nimerea, primea cine se găsea, s-au încăierat pe teren, pe margine, prin zăvoi, balamucul de pe lume. Mai numeroşi, tătăranii au ieşit victorioşi, mânaţi în luptă de căpetenia satului.

Cum nu erau garduri, oameni de ordine sau caschete de poliţişti la Săcuieni, neînfricaţii s-au încins pe săturate. Văzând că nu se înţelege cu nebunii, arbitrul a fluierat finalul”, a declarat omul care a văzut „răscoala”.


CITEȘTE ȘI: 

Haos la două meciuri de fotbal din România. ”A intrat unul cu sabia pe teren. Mi s-au înmuiat picioarele, am crezut că acolo mi-e sfârșitul!”

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.