Tenis Libertatea > Sport > Tenis > Begu și Olaru, în sferturile probei de dublu de la Cincinnati. Monica Niculescu s-a calificat și ea!

Begu și Olaru, în sferturile probei de dublu de la Cincinnati. Monica Niculescu și partenera eu taiwaneză joacă acum!

Irina Begu și Raluca Olaru s-au calificat, miercuri, în sferturile de finală ale probei de dublu de la turneul WTA din categoria Premier 5 de la Cincinnati (Ohio), dotat cu premii totale de 2.536.154 dolari, după 7-6 (2), 1-6, 10-6 cu japoneza Shuko Aoyama și croata Darija Jurak.

Begu şi Olaru au obţinut victoria într-o oră şi 34 de minute.

Cele două românce şi-au asigurat un cec de 18.830 dolari şi 190 de puncte WTA.

Următoarele adversare vor fi învingătoarele din meciul Sania Mirza (India) / Shuai Peng (China) – Julia Goerges (Germania) / Olga Savciuk (Ucraina). Partida începe la 23.30.

În alt meci din optimi, Monica Niculescu şi taiwaneza Su-Wei Hsieh – Kristina Mladenovic (Franţa) / Anastasia Pavlyucenkova (Rusia). Scorul e 6-7 (4-7), 7-5, 10-8

Citiți și LIVE TEXT Simona Halep – Anastasija Sevastova, în turul III la Cincinnati. Cine câștigă, atinge sferturile