Știri din Tenis

Știri tenis. Ce rezultate au obținut jucători de tenis precum Simona Halep, Roger Federer, Rafael Nadal sau Serena Williams, clasamentul ATP și WTA. Știri de la campionatele mondiale de tenis, rezultate tenis, scoruri tenis.
Libertatea > Sport > Tenis
Iga Swiatek, campioana de la Roland Garros, în carantină, după ce s-a întâlnit cu președintele Poloniei, Andrzej Duda
Tenis

Simona Halep, după eliminarea de la Roland Garros: ”Voi mânca niște ciocolată și voi fi mai bine mâine”. Nu mai joacă în 2020
04 Oct Tenis

Serena Williams s-a retras de la Roland Garros. Motivul deciziei
30 Sep Tenis

Simona Halep și-a aflat adversara din primul tur la Roland Garros. Posibil duel românesc în turul 2
24 Sep Tenis

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Roma. A învins-o greu pe Daiana Yastremska
Video
18 Sep Tenis

Serena Williams a fost eliminată în semifinalele US Open. Finala se joacă între Viktoria Azarenka și Naomi Osaka