De Ciprian Iana,

În setul 2, partida a căpătat accente dramatice, după ce Simona Halep a reușit să salveze o minge de meci și să ducă setul în tie-break.

Aici, la un moment dat, Simona s-a dus la 6-4 și a avut minge de set pe serviciul ei.

Bianca a reușit să salveze și, mai apoi, să egaleze la 6-6. Numai că Simona n-a cedat.

Sportiva de 28 de ani a reușit să câștige un punct extrem de important, moment în care Bianca s-a enervat și dat cu racheta de pământ.

Simona a profitat de starea de nervozitate a adversarei sale și a reușit punctul cu care a egalat la seturi.

O voce puternică a politicii Suediei, cea mai usturătoare GAFĂ despre România. Până și presa suedeză s-a amuzat