Steaua Bucureşti a câştigat la limită deplasarea de la Târgu Mureş, scor 1-0, cu golul marcat de Bilaşco în minutu 90+2. Meciul a fost unul de neuitat pentru arbitrul bucureştean Alexandru Tudor care a împărţit 7 cartonaşe galbene (4 pentru Steaua şi 3 pentru Tîrgu Mureş) şi patru cartonaşe roşii, câte două pe repriză. Jucătorii eliminaţi de pe teren au B. Fernandes (’13), Bicfalvi (’34), Topici (’65) şi Vasilache (’67).

Partida nu a fost una spectaculoasă în ceea ce priveşte fazele de poartă şi prima fază importantă de poartă a fost consemnată în minutul 54 când grecul Kapetanos putea deschide scorul, dar Şteţca a scos excelent. În minutul 81 acelaşi Şteţca a scos cu un reflex fenomenal lovitura de cap exepdiată de Bogdan Stancu din şase metri.

Atacurile repetate ale Stelei au dat roade în prelugirile partidei când Marius Bilaşco (foto) a înscris cu capul din şase metri.

„Ne-am chinuit, dar Marius a gândit bine meciul pentru că l-a câştigat până la urmă”, a comentat Gigi Becali la GSP TV după meciul la care a asistat şi Mihai Stoica.

„M-a bătut cu sete pe spate cu o coardă de cauciuc" | Scandal IMENS după decizia inexplicabilă din sportul românesc!
Anamaria Prodan, mesaj HALUCINANT! Ce a transmis după ce Reghe a implorat-o să nu mai...
Îndrăgostiţi ieşiţi la plimbare cu barca, omorâți pe Lacul Garda din Italia. Fata a fost găsită mutilată, la 100 de metri adâncime
Horoscop 22 iunie 2021. Vărsătorii ar fi bine să înceapă un dialog sincer cu sine despre problemele lor
Câţi ani trebuie să muncească un român ca să își poată cumpăra un apartament de 50 metri pătraţi? Răspunsul e neaşteptat
VIDEO | Moment ULUITOR în direct. Vedeta TV n-a realizat că nu poartă lenjerie intimă
Sărbătorește încrederea în tine și respectul pentru mediu cu noua colecție sustenabilă de costume de baie H&M (PUBLICITATE)