FC Timişoara păstrează şanse mici de calificare în primăvara europeană, consecinţă cât se poate de normală a faptului că elevii lui Sabău nu au înscris nici un gol pe durata celor trei meciuri disputate în Europa League. Săptămâna viitoare se împlinesc trei luni de la ultima reuşită a bănăţenilor în competiţiile continentale.

Trei luni fără gol în Europa

După Şahtior – Timişoara (2-2), meci disputat pe 29 iulie, au urmat alte şase partide fără gol marcat: returul cu ucrainenii (0-0), “dubla” cu Stuttgart (0-2 şi 0-0), cu Ajax (0-0), cu Dinamo Zagreb (0-3) şi cu Anderlecht (0-0). O parte a puţinilor suporteri prezenţi pe stadion, joi seară, la confruntarea cu belgienii şi-a fluierat favoriţii.

Reacţia acestora a stârnit nemulţumirea mijlocaşului Artiom Karamyan, care le-a recomandat nemulţumiţilor să stea acasă! “Decât să vină suporterii la meci să ne huiduie, mai bine să stea acasă 4195-194508-1q.jpgşi să jucăm fără spectatori. Fanii adevăraţi sunt cei care cântă 90 de minute”, a clamat cu tupeu armeanul.

Contrazis de Bourceanu

Reacţia lui Artiom Karamyan nu a fost împărtăşită de Alex Bourceanu (foto), colegul său din linia de mijloc a lui FC Timişoara. “Îi înţeleg pe fani, e dreptul lor să fie supăraţi. Am avut toţi, în frunte cu mine, o zi mizerabilă cu Anderlecht”, a declarat fotbalistul de 24 de ani.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.