CFR Cluj a câștigat finala mică la turneul Istria Winter Cup
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 08 februarie 2015, 18:25

UPDATE 16:34 / CFR Cluj s-a clasat pe locul 3 la turneul Istria Winter Cup. Echipa din Gruia a învins cu 3-1 pe Novi Pazar, locul 5 în campionatul Serbiei. Elevii lui Eugen Trică au marcat prin autogolul lui Rusmir, în minutul 23, și prin golul lui Gregory Tade, în minutul 35  și Păun, în minutul 51.

CFR Cluj: Amadio (46 Vâtcă) – T. Lopes, Tânc (46 Ene), Larie (46 Horvath), Camora – Muniru, F. Nascimento – Chanturia (46 Veres), Jazvic (46 Carter), Costea (46 Firţulescu) – Tade (46 Păun).

————————-

CFR Cluj s-a calificat în finala mică a turneului Istria Winter Cup. Conform stiridesport.ro, partida este programată la ora 12:30.

Echipa din Gruia a disputat trei amicale în cantonamentul din Croația: 2-3 cu Gyirmot (Ungaria, liga a II-a), 4-1 cu Novigrad (Croația, liga a III-a), 1-0 cu Zrinjski (Bosnia-Herțegovina, locul 3 în prima ligă).

Eugen Trică a început partida cu următorul ”unsprezece”: Amadio – T. Lopes, Tânc, Larie, Camora – Muniru, F. Nascimento – Chanturia, Jazvic, Jakolis – Tade.

Raluca și Walter Zenga divorțează după 17 ani de relație? Care ar fi motivul despărțirii
Florin Salam, lovitură dureroasă. Doctorii de la Matei Balș, mesaj devastator despre fratele său
Horoscop 7 august 2020. Balanțele se bucură de mai multă apreciere din partea superiorilor