Concordia Chiajna a terminat nedecis cu rușii de la Kuban Krasnodar
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Concordia Chiajna a terminat nedecis cu rușii de la Kuban Krasnodar și a învins o echipă din Kazahstan

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Luni, 23 ianuarie 2017, 18:28

Concordia Chiajna a terminat nedecis cu rușii de la Kuban Krasnodar, 1-1. Ovidiu Herea a irosit un penalty în minutul 40.

ACTUALIZARE. 18.00 Prima victorie în amicalele din Antalya, Concordia Chiajna- Kyran Shymkent 1-0. Marian Cristescu a adus prima victorie a ”vulturilor” în partidele de verificare din Turcia, marcând în minutul 78, după o fază creată de Herea. Fostul rapidist a ratat al doilea penalty în Antalya. Deși initial a înscris, arbitrul a cerut repetarea loviturii de la 11, iar Herea a trimis pe lângă poartă. Faza s-a petrecut în minutul 85, după lovitura de pedeapsă scoasă de Bărboianu. Concordia a început în formula: Drăghia, Asanache, Albu, Feussi, Fota, Răsdan, Grădinaru, Roșu, Ovidiu Marin (35 Rogoveanu), Pena. După pauză au mai evoluat: Voicu, Bărboianu, Tincu, Dobrosavlevici, Costin, Cristescu, Herea și Bucurică.

Concordia a remizat și în al doilea amical programat în Antalya, scor 1-1, în fața formației Kuban Krasnodar. Rușii au deschis scorul în ultimele minute ale primei reprize. Pentru formația ilfoveană a marcat Ciobanu, în mintul 49.

Concordia a început în formula: Drăghia, Dobrosavlevici, Albu, Bucurică, Melinte, Bărboianu, Cristescu, R. Costin, Herea, Grădinaru, Munteanu.

După pauză, au evoluat: Bălgrădean, Răsdan, Novacek, O. Marin, Asanache, Feussi, Roșu, Fota, Pena.

În primul test din această iarnă, tot în Turcia, Neftci Baku – Concordia Chiajna 1-1

Noile transferuri Herea și Vali Munteanu au contribuit la golul formației ilfovene, înscris de Răducanu în minutul 55. Herea l-a lansat pe Munteanu pe stânga atacului, iar mijlocașul galățean i-a centrat perfect lui Răducanu, pe linia careului de 6 metri.

Dan Alexa a folosit următoarea formulă de start:  Bălgrădean, Albu, Melinte, Bucurică, Feussi, Roșu, R. Costin, Grădinaru, Ciobanu, Cristescu, Pena.
În partea secundă, tehnicianul a schimbat complet garnitura: Drăghia, Asanache, Bărboianu, Dobrosavlevici, Novacek, Munteanu, Serediuc, Herea, Fota, Răsdan, Răducanu.

Pe 23 ianuarie, Concordia evoluează cu echipa Kyran Shymkent, din liga secundă a Kazahstanului. Pe data de 25 ianuarie, vor avea parte de un adversar din Bulgaria, formația Beroe Stara Zagora, a opta în Parva Liga.

Imagini halucinante! Polițiști români, bătaia de joc a interlopilor chiar în mașina Poliției: „Fă stânga acolo, boss!”
Fratele lui e celebru în toată România, dar el vinde cartofi la tarabă pentru bani și...
Horoscop 14 august 2020. Săgetătorii se pot simți neglijați, cel puțin, de prieteni, protectori sau rude