Contra a facut instructie cu BayernFundasul roman al lui Getafe, Cosmin Contra, a reusit sa inscrie golul egalizator al formatiei sale, in ultimul minut de joc al partidei pe care aceasta a incheiat-o la egalitate, scor 1-1, cu Bayern Munchen, in meciul tur din sferturile de finala ale Cupei UEFA.

La finalul partidei de la Munchen, ‘Gurita’ s-a declarat bucuros pentru golul inscris celor de la Bayern. ‘Ma bucur ca am marcat, mai ales ca toti ne-am dorit acest gol. Echipa a evoluat foarte bine si am fi putut sa castigam meciul. Am evoluat bine pe un teren greu, in fata uneia dintre cele mai bune formatii din Europa’.

Cotidianul spaniol AS l-a declarat pe fotbalistul roman ‘jucatorul meciului’, chiar daca acesta a intrat pe teren abia in minutul  78. ‘Contra a jucat doar 12 minute, dar a marcat un gol istoric, de o frumusete extraordinara. Asa a facut dreptate pentru Getafe’.

Dedicatie pentru mama

La finalul meciului, romanul s-a imbratisat cu mama sa si cu un var, rudele venite la Munchen special pentru a-l vedea pe ‘Gurita’. ‘Le-a dat acestora tricoul’, a dezvaluit AS.

Ce spune un grec mutat în România despre românce: „Poate nu sunt cele mai frumoase din lume, dar...”
GSP.RO
ȘOC! George Simion, SCANDAL uriaș la o televiziune din România. Paznicii l-au oprit, a venit Poliția
Cod rutier 2022: Modificarea uluitoare pregătită de Guvern, în ţara din UE cu cei mai mulţi morţi pe şosele
Horoscop 19 mai 2022. Taurii au nevoie de mult curaj, dar și de bun simț, ca să se poată orienta în fiecare situație în parte
Alertă în Europa. O țară importantă a raportat primul caz de variola maimuței. Statele în care a apărut boala
Josnic! Tânăra a primit 60.000 de euro pentru partida de amor filmată cu Djokovic: "M-am simţit umilită". El e idolul naţiunii