Corona Braşov învinsă, după loviturile de departajare, de Debrecen
Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Duminică, 18 ianuarie 2015, 23:55

Corona Braşov a fost învinsă de formaţia maghiară Debrecen, în Liga Mol. Echipa română a condus cu 2-0 şi 3-2, însă a pierdut la loviturile de departajare.

Deschiderea scorului a venit abia în debutul părţii secunde prin Csanad Virag, iar Peter Klouda a dus scorul la 2-0 pentru braşoveni. Până la pauză, maghiarii au restabilit egalitatea prin Kaskov şi Dancsfalvi. În repriza a treia, Corona a marcat prin Arpad Mihaly, dar meciul s-a încheiat egal în urma golului marcat de Konczei.

La loviturile de departajare, Balasz Ladanyi a fost singurul care a marcat, iar Debrecen s-a impus cu 4-3. Corona ocupă locul 4, cu 65 de puncte, iar Debrecen o urmează, cu 51 de puncte. Liderul competiţiei este DAB-Docler, cu 80 de puncte.

„Cu violatorii și cu pedofilii nu e de glumit”. Giovanni Becali, poveste incredibilă din pușcărie
S-a aflat TOT! De ce a fost ucis Emi Pian. Nu din cauza unei datorii la barbut. Ce s-a întâmplat în Ploiești
Horoscop 13 august 2020. Capricornii aplică o lovitură gravă unei relații cu cineva din interiorul familiei