Fotbal Libertatea > Sport > Fotbal

Cupa României, sferturi de finală. FCSB, Dinamo, Sepsi și Poli Iași, în semifinale. ”Roș-albaștrii”, victorie dramatică la Sibiu

De Mihai Toma, . Ultimul update Joi, 05 martie 2020, 22:14

În perioada 3-5 martie, de marți până joi, sunt programate jocurile din sferturile de finală ale Cupei României, ediția 2019-2020.

Meciurile vor avea loc într-o singură manșă, astfel:

Marți, 3 martie
Academica Clinceni – Dinamo 0-1 detalii aici

Miercuri, 4 martie
Petrolul Ploiești (L2) – Sepsi Sf. Gheorghe 0-1 detalii aici

• Cu câteva secunde înainte de final, meciul a fost întrerupt de arbitrul Iulian Călin, pentru 10 minute, din cauza scandărilor xenofobe ale suporterilor gazdelor.

Poli Iași – Universitatea Craiova 3-2 detalii aici

Joi, 5 martie
FC Hermannstadt – FCSB 1-2 detalii aici

Partidele vor fi transmise în direct la Digi Sport, Look și Telekom Sport.

• Partidele se vor desfăşura în conformitate cu prevederile articolului 30 din ROAF, “Organizarea şi programarea Cupei României”. În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri şi, după caz, la executarea loviturilor de departajare din punctul de pedeapsă.

În conformitate cu articolul 30, punctul 11 din ediţia 2018 a ROAF,, în faza naţională a Cupei României, în toate jocurile se pot efectua maximum 3 (trei) înlocuiri de jucători pe durata celor 90 de minute. În situația jocurilor în care se vor disputa reprize de prelungiri, conform art. 30 alin. 9 din ROAF este permisă efectuarea a 4 (patru) înlocuiri de jucători, cu condiția ca cea de a 4-a înlocuire să se efectueze numai în reprizele de prelungiri.

Citeşte şi:

LIVE UPDATE Coronavirus în lume | 740 de morţi în 24 de ore în SUA. Peste 8,25 milioane de cazuri în lume

Companie americană, prinsă în România când arunca deșeuri medicale direct în groapa de gunoi. Dosarul este plimbat de 5 ani între DIICOT și Parchete

Liga 1, play-off și play-out 2020, prima etapă. CFR Cluj, victorie cu emoții cu Astra

Declarație de dragoste în direct pentru Alexa. Anamaria Prodan a recunoscut: "Laur știe!”
Ce dramă pentru Carmen Iohannis. Soția președintelui, momente tulburătoare. E oribil ce i s-a întâmplat
Horoscop 13 iulie 2020. Gemenii au capacitatea de a se concentra pe ce îi interesează