Motiv pentru care a formulat un protest, aprobat de Consiliul Director și postat pe pagina de Facebook a grupării. Hârtia a fost trimisă către FRF, organizatoarea Ligii a 2-a și deținătoarea drepturilor TV pentru eșalonul secund.

Cu acest prilej, au fost înfierați comentatorii postului Digi Sport (Ioan Viorel și Dan Ștefănescu), acuzați că au încălcat ”orice cod de conduită deontologică, au găsit de cuviință să facă glume ieftine, afirmații de prost gust pe care le găsim numai la colț de stradă”.

Brăila nu glumește, când atacă. Ba chiar așteaptă scuze publice din partea comentatorilor partidei Chindia Târgoviște – Dacia Unirea Brăila, scor 3-0, meci disputat vineri, în deschiderea etapei a 28-a diviziei secunde.

Iată comunitatul ”alb-albaștrilor”:

Brăila s-a plâns la FRF, reclamându-i pe comentatorii Digi. ”Se fac glume ieftine, afirmații de prost gust”

Citește și:

Florentin Petre, antrenor la Dacia Unirea Brăila, face reclamă unei case de pariuri. Lista celor din fotbal este lungă și cuprinde nume grele

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.