15 Feb. 2018 17:43

De ce au înnebunit Lăcătuș și Iovan. S-a întâmplat la Cheile Grădiștei

De ce au înnebunit Lăcătuș și Iovan. S-a întâmplat la Cheile Grădiștei, la primul amical din cantonament montan. CSA Steaua (liga a patra București) a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Cetate Rîşnov (Brașov).

Cetate Rîşnov (L3) a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1) meciul amical disputat miercuri, la Cheile Grădiştei, cu CSA Steaua (L4).

Pentru formaţia lui Dan Bona a deschis scorul Vlad Boţia, în minutul 20, iar senegalezul Abdou Kasse Camara a restabilit egalitatea în minutul 43.

În acest meci, portarii lui Dan Bona, Levente Mihok şi Ştefan Băncilă i-au amintit lui Lăcătuş de Helmuth Duckadam!

Steliştii au beneficiat de două penalty-uri în acest meci, ambele ratate! În prima repriză, Mihok a apărat un penalty executat de Florin Răsdan, iar în partea secundă, Băncilă a ieşit la rampă la penaty-ul executat de Alin Predescu.

Dacă antrenorul steliştilor, Ion Ion a fost calm pe toată durata partidei, în schimb, Marius Lăcătuş şi Ştefan Iovan au înnebunit pe margine: au fost extrem de vocali, cei doi dând indicaţii pe tot parcursul jocului.

CSA Steaua va juca vineri de la ora 12.00, tot la Cheile Grădiştei, un meci amical cu AFC Hărman.

Citiți și Gigi Becali a dezvăluit complotul anti-CSA Steaua: ”M-a sunat Copos, beat, ca să mă asigure asta”