Primul set a fost foarte echilibrat, Djokovic câștigând la tie-break, la 1. Wawrinka a revenit în setul 2, un singur break fiindu-i suficient pentru a-și adjudeca actul secund cu 6-3. Liderul mondial a revenit în avantaj, după ce a câștigat setul 3 cu 6-4. Elvețianul nu a dezarmat și a egalat situația la seturi, după ce l-a adjudecat pe al patrulea cu 6-4. Nimeni nu se aștepta la ceea ce avea să urmeze în setul decisiv. Wawrinka a căzut complet din punct de vedere fizic și Djokovic a câștigat cu scor alb, 6-0.

Liderul mondial îl va întâlni în finală pe britanicul Andy Murray. Partida va avea loc duminică, de la ora 10.30, și va fi transmisă în direct la Eurosport.

Răspuns dur pentru CTP, după atacul furtunos la adresa Patriarhului Daniel: „Și eu sunt vită creștină!”
'Al treilea RĂZBOI MONDIAL a început'. Americanii sunt îngroziți: au aruncat BOMBA
PARTENERI - PLAYTECH
Horoscop 30 octombrie 2020. Scorpionii sunt dornici de alte surse de venit, dar prin eforturile altcuiva
Horia Brenciu, despre declarațiile lui Dan Bittman: “Zice niște lucruri din frustarea pe care a acumulat-o”
Celebra gimnastă a ţării a ajuns omul străzii. ŞOC: întreţine relaţii intime pentru bani